برخی از موارد استفاده واقعیت افزوده

نمایش درون غرفه از روی نقشه های چاپی

نمایش املاک برای فروش و اجاره ملک

نمایش مکان های عمومی در جاده ها

نمایش اماکن عمومی در سطح شهر

نمایش جزئیات محصولات فروشگاه ها

نمایش جزئیات اجسام و تابلو در موزه ها

واقعیت افزوده و انواع آن

واقعیت افزوده فناوری ای است که به ما اجازه می دهد دنیای مجازی را به دنیای واقعی ببریم یا شاید هم دنیای واقعی را به دنیای مجازی. در واقع هدف واقعیت افزوده به وجود آوردن یک حالت تعاملی بین واقعیت و دنیای مجازی است . واقعيت افزوده در حقيقت ابزاري بسيار كاربردي و خلاقانه براي نمايش زنده عناصر مجازي در رابطه با محيط پيراموني است كه در زندگي روزمره مانند تحصيل و آموزش ، علم و تحيقيقات ، تجارت و صنعت بسيار پر كاربرد است. تصور كنيد از طريق دوربين تلفن هوشمندتان به يك شيء خارجي كه ميتواند كاتالوگ يك محصول ، يك ساختمان ، پوستر ، بيلبوردهاي تبليغاتي شهري و … باشد نگاه ميكنيد ، نرم افزار واقعيت افزوده آن را شناسايي ميكند و ناگهان تصوير متحرك ميشود ، اطلاعاتي راجع به آن در صفحه ظاهر ميگردند ، اشياء سه بعدي نمايش داده ميشوند و ويدئو و يا انيمشيني به اجرا در مي آيد ، مهمتر از همه اين كه شما ميتوانيد با اين عناصر تعامل داشته باشيد. .

پروژه های تعریف شده واقعیت افزوده چند نوع هستند که به ترتیب :

واقعیت افزوده تبلیغاتی :

در این نوع از فناوری واقعیت افزوده , اپلیکیشن طرح یا طرح هایی را بر اساس الگوی آنها شناسایی می کند و کاربر می تواند با دسترسی به این الگوها محتوای مورد نظر سفارش دهنده اپلیکیشن را بروی آن الگو مشاهده نماید. در این روش از این فناوری می تواند به صورت های زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • بروشور های واقعیت افزوده
  • بیلبورد واقعیت افزوده
  • کارت ویزیت واقعیت افزوده

واقعیت افزوده مبتنی بر مکان :

در این نوع از فناوری واقعیت افزوده , نرم افزار بوسیله ی دوربین مخصوص حاوی حسگر عمق ( نظیر Microsoft Kinect ) , می تواند حرکات مختلف بدن کاربر را تشخیص و بر اساس آنها از کاربر ورودی و دستور دریافت نماید . این نوع از فناوری در آغاز در بازی های رایانه ای مورد استفاده قرار می گرفت اما با گذشت زمان توسعه دهندگان نرم افزار پی به پتانسیل بالای این فناوری در نرم افزارهای کاربردی و رابط های کاربری بردند و امروزه این نوع فناوری در موارد کاربردی مختلف قابل استفاده می باشند.

واقعیت افزوده مبتنی بر بدن :

در این نوع از فناوری واقعیت افزوده , اپلیکیشن محتوای کاربردی را بر اساس مکان کاربر که توسط GPS و مراکز مخابراتی فراهم می شود در قالب واقعیت افزوده در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر می تواند علائم , اشیا, و محتوای سفارش دهنده اپلیکشین را بر اساس مکان جغرافیایی که در آن قرار دارد مشاهده نماید .

ما قصد داریم به عنوان اولین شرکت پا در این حوزه نهاده و با ایده هایی نو و با استفاده از برنامه نویسان مجرب نرم افزارهایی را به کاربران تحت سرویس های عام و خاص ارائه دهیم . کلیه شرکت ها می توانند درخواست های خود را مبنی بر ساخت نرم افزارهای واقعیت افزوده از قسمت تماس با ما ارسال نمایند .